De zes en halve week zit er al weer op. Voor de pilot in Buikwe is bijna alles geregeld. Soms met de nodige frustratie op het gebied van time management en communicatie, maar de trainingen zijn gepland voor 2026. Niet alleen op de scholen maar ook op de teacher’s college, voor de staf en leerkrachten.
Deze periode was niet geschikt voor trainingen, omdat het schooljaar eind november afloopt. Gelukkig waren de leerkrachten op New Horizon wel bereid om het rekenonderwijs onder de loep te nemen. We hebben ons vooral gericht op het gebruik van materiaal om het automatiseren te bevorderen. We zien namelijk kinderen van 10 of ouder nog steeds op hun vingers tellen of bolletjes of streepjes tekenen. Ik heb genoten van het samenwerken met Laurentine en Annemarie. Wordt vervolgd in 2026.
Het speelgeld dat gemaakt is hebben we even uitgeprobeerd bij John in het winkeltje.


Om het spelend leren op rekengebied te stimuleren hadden we voor elke teacher van de Primary school een klein boekje met activiteiten met dobbelstenen en 2 dobbelstenen. Omdat de leerkrachten van de Nursey veel moeite hebben met rijmen, kregen zij een boekje met rijmwoorden en versjes. Een frisje erbij, iedereen blij.





Ondanks een gebroken pols heb ik toch veel kunnen doen. Fijn dat er zoveel mensen zijn die een handje willen helpen: knippen, vouwen, plakken; mijn voorraadkoffer na het kantoor van de Nursery brengen (na het kijken van een lied op You Tube :); haren wassen aan huis; enz.



Tot slot een paar foto’s van dansende kinderen. Dat blijft leuk om te zien!



Maandag op dinsdagnacht vlieg ik weer terug naar Nederland.
Groeten van Ineke

Geef een reactie